BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar esate matę filmuose, kai herojui suplojus rankomis įsijungia kambaryje šviesa, atsitraukia užuolaidos ar užgroja muzika? Be abejo, kad matėte! Ir net neabejoju, kad bent jau kas antras norėtų tokio “navaroto” savo kambaryje. Kaip dainuoja Inculto  ”jei labai nori, tai reikia” :). Siūlau jums pasigaminti akustinį jungiklį, kuris, suplojus du kartus, sujungia rėlės kontaktus, t.y. gali įjungti šviesą, šaldytuvą, ventiliatorių ar kitą prietaisą.

Štai tokio akustinio jungiklio principinė schema:

Principinė atrodo gremėzdiška, tačiau turint montažinę schemą, surinkti prietaisą galėtų net ir visai žalias elektronikas mėgėjas (projekto .rar failas pateiktas įrašo apačioje). Pvz aš šį akustinį jungiklį nuo A iki Z pasigaminau per dvejus metus :) Ne, nesu aš jau toks beviltiškas kreivarankis, tiesiog sulitavęs akustinį jungiklį užmečiau jį lentynoje ir tik šį savaitgalį, kai kaime streikavo internetas, prisiverčiau sudėti jį gražiai į dėžutę, kad būtų patogu naudotis.

Keletas nuotraukų iš gamybos proceso:

1.Nusipirkau šiam reikalui per mažą dėžutę. Teko “apkramtyti” PCB kampus, šonus nupjauti prie pat takelių, bet visgi plokštę pavyko sutalpinti. Plokštė ką tik ištraukta iš lentynos, nekreipkit dėmesio į dulkes :)

2-4. Dėžutės viršuje montuoju rozetę, skirtą prijungti norimą valdyti prietaisą, indikacinį šviesos diodą ir mikrofoną.

5. Šoninėje sienelėj įdėjau įjungimo-išjungimo mygtuką.

Į dėžutę reikėjo įsprausti transformatorių, laidais sujungti dėžutės viršuje įtaisytus LED bei mikrofoną, prijungti rėlę ir rozetą, tad galutiniame variante gavosi štai toks laidų voratinklis. Elementus dėžutės viršuje tvirtinau karštais klijais. Saugumo sumetimais jais derėtų izoliuoti jungiklio bei rėlės kontaktus.

Uždarome dėžutę, viską susukame į savo vietas ir gauname štai tokį prietaisėlį:

Antroje nuotraukoje šone matoma skylutė skirta atsuktuvu pareguliuoti paderinamą rezistorių, kuriuo nustatomas mikrofono jautrumas.

Akustinio jungiklio veikimą iliustruojantis video:

Jei norite pasipuikuoti prieš draugus ar maloniai nustebinti svečią, plojimais valdomas švietuvas tikrai neliks nepastebėtas. Akustinis jungiklis nesunkiai pagaminamas, sulituotas veikia iš kart, jam nereikia jokio derinimo, tad griebkitės įrankių ir prie darbo! :)

Akustinis_Jungiklis.rar

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Akustinis jungiklis”
 1. 7812 rašė:

  Atsiprasau, taciau kalbedamas apie itampos stabilizatoriu, turejot galvoje L7812, o ne LM7812?

 2. [...] jungiklio schemelę ir pcb radau šitame puslapyje. Jį gali surinkti ir mažai žinantis megėjas. Reikia tik 2 mikroschemų, kurios [...]

 3. Ugniues rašė:

  Sveikas, gal gali duoti sprint lay pcb failą, nes man ne pagal masteli spausdina iš tos nuotraukos. Ačiū.

 4. Paulius rašė:

  Sveiki. kokios mikroschemos ir kodel daliu saraso neatidaro ? prasau padekit labai reikia

 5. rimvis rašė:

  Sveikas, vizbara, susilitavau si daikciuka bet niekaip man jis tinkamai neveikia… Ijungus iskart dega ledas ir nereaguoja i plojimus ar jokius garsus, lieciant mikroschema dc4001 net per atstuma rele pradeda kratytis, o siaip niekur nerandu klaidos, gal patartum nuo ko pradet ieskoti jei taip darosi ?

Komentuokite